Dziennik World of Baldurs Gate – rozdziały 1-4

World of Baldurs Gate Main Menu

Świątynia Pieśni Poranka (AR9300)

Lokacja nie tak ekspodajna, jak miasto, ale przyjemna. Pijak, Ashen, Galileus – bez zmian. Cattack (10 PD, po zauroczeniu – „Jestem Cattack, członek Chłód” – jak uroczo) i jego brygada Hobgoblinów (7 x 5 PD) również. Przy świątyni na zewnątrz można spotkać Rashel z questu Corana. Od kapłana warto kupić z 2-3 zwoje Zamiany kamienia w ciało. Pierwszy świstek można wykorzystać już teraz. Na południu natknąć się można na Coriannę (BG1 UB). Za jej odczarowanie dostaniemy Miksturę lustrzanych oczu oraz 100 PD, czyli całkiem nieźle.

Na wschodzie „na deszczu, wilki jakieś!” Wilk-wampir x2 (po 200 PD),
Worg x3 (po 10 PD) i Straszny wilk x2 (65 PD). Tu warto użyć z dwa razy Różdzki ognia (Płomienie Agannazara też dają radę).

Dzięki zadaniom z Beregostu i futrzakom ogólny poziom PD Paulinki wzrósł do oszalamiającej liczby 1070 pkt. Największe zwycięstwo Wilk-wampir.
Dalej na wschodzie natkniemy się na Rudiera (OzPWM), który powie, że „Tam! Tam, w jaskini… potwory… zmory…!!!! Straszą! Zabijają…!”. Na niskich poziomach nie ma co pakować się do środka. „Karma to suka„, a nieumarli skutecznie pacyfikują. Zadanie z OzPWM.

Dzicze Beregostu (AR9700)

Shelligh bez zmian. Dwa Ogrillony tudzież panowie alias „Zdychajcie kwiczołki” albo „Czas na małą rzeź” po 15 PD. Przy ciele jednego z nich list do Marianne. Warto puścić kogoś na zwiad. Ze spawnów na tym etapie pojawiają się Gibberlingi, Hobgobliny (po 5 PD) i Ogromne pająki (25 PD). W okolicach centralenej mapy, natkniemy się na czwórkę Hobgoblinów (po 5 PD) z zadania Zhurlonga. Uwaga, tu jeden z nich „napierdala z pustek w policjantów”, znaczy ze Strzał ukąszeń ;-). Naszym łupem padną zmodyfikowane Buty ukrycia, które nazywają się Pajęczymi butami ostrożności (też ładnie). Nie warto ich oddawać niziołkowi-kleptomanowi w Płonącym Czarodzieju.

Do przyłączenia jest Bub Snikt. Jest to najzwyklejszy na świecie wojownik – człowiek, neutralny dobry, 2 pkt biegłości w długim łuku, 3 pkt w mieczu półtoraręcznym oraz w stylu walki bronią dwuręczną. Należy wybrać odpowiednią opcję dialogową („Oczywiście,że przyda nam się utalentowany łowca w drużynie”). W innym przypadku, odchodzi na zawsze. Na mapie i w jaskini jest trochę latająco-łażących darmowych PD. Za Wiewiórki (9 szt.), Nietoperze (6 i 13 szt.w jaskini) oraz Szczury (7 szt.) w sumie można zainkasować 175 PD. Do tego w jaskini Mikstura leczenia x5 i złoto, a dokładnie 29 szt.

World of Baldurs Gate 04 Chowaniec Kot

Chowaniec tankuje hobgobliny i robi to skutecznie

Z nowości – przy zatopionym Opuszczonym domu jest skrytka z Kluczykiem do biurka (OzPWM). Natomiast na drodze na południu spotkamy trójkę Najemników Płomiennej Pięści (w podstawowej wersji jest jeden, dwójkę dodaje BG1 UB). Tuż przy wyjściu w stronę Przełęczy Nashkel czeka na nas dwoje łowców głów: Tristan i Izolda (po 80 PD, DH). To może być bolesne spotkanie, o ile nie zajmiemy się natychmiast panią Izoldą. A to dlatego, że jest złodziejką na 6 poziomie i kłuje boleśnie w plecy. Tak boleśnie, że nawet śmiertelnie. Najlepiej zmasowany atak i Płomienie Agannazara z różdżki i już „nikt przez ciebie nie zginie, złodzieju pierdolony! Nikt więcej, nikt. Kurwa, nikt! Nikt…„. Tristanka można ubić niejako przy okazji. Z najbardziej interesujących fantów wzbogacić się można o Sztylet Yarasha +2 i sejmitar Szabla Doufasa. Ta druga broń, to „no ładne cacko, pomysłowa rzecz”.

World of Baldurs Gate 02 Przedmioty Items

Zdobycze mniej więcej do Beregostu i Nashkel.

Przełęcz Nashkel (AR3200)

Tymczasowo spokojna lokacja, ale rozkręca się po rozdziale 4 i 5 (OzPWM, Stone of Askavar, zadania Xana). Niedaleko drogi wokół ogniska obozują Hobgobliny (po 5 PD). „Paulinka, co wy tam palicie? Ja? Hobgobliny, ale jak pan major woli, to Imoen pająki„… Krótka piłka, a raczej różdżka. Kula ognia skutecznie zmniejszy populację Hobgoblinów (dwóch atakuje Strzałami ukąszeń).
Na drodze spotkamy Ugutha (BG Mini Quests and Encounters), który podróżuje do Wrót Baldura, do swojej miłości Violii. Zielonoskóry romantyk.

Na południu natomiast – przy wyjściu z mapy – Lord Foreshadow może nam podarować Pierścień wpływu na ludzi (BG1 NPC Project). Wymagana jest charyzma poniżej 17 pkt lub Jaheira. Portalbendarwinden bez zmian. Pustelnik ciągle ma użyteczne rady – „nigdy nie pluj człowiekowi w twarz, chyba że płoną mu wąsy, nie noś drewnianych gaci, chyba że masz mnóstwo wazeliny”. Dobra, jedziemy wieczorem dalej na łowy. Kaman.

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *